1 Asian Film Awards

De 1e Asian Film Awards werden gegeven op 20 maart 2007 in het Hong Kong Convention & Exhibition Centre, op de openingsavond van de 31 Hong Kong International Film Festival.

Gegeven aan films uitgebracht in 2006 door de filmindustrie uit heel Azië, werden awards gegeven in 10 categorieën: Beste Film, Beste Regisseur, Beste Acteur, Beste Actrice, Beste Screenwriter, Best Cinematographer, Beste Production Designer, Beste Componist, Beste Editor en Best Visual effecten. Tot zes genomineerden worden geëerd in elke categorie.

De meeste awards gingen naar The Host, geregisseerd door Bong Joon-ho. Het was genomineerd in vijf categorieën en won vier: Beste Film, Beste Acteur, Beste Visuele Effecten en Best Cinematographer.

Awards

Beste Film

  • Winnaar: The Host
    • Curse of the Golden Flower
    • Verbannen
    • Liefde en eer
    • Opera Jawa
    • Stilleven
    • Sivaji

Beste Regisseur

  • Winnaar: Jia Zhangke, Still Life
    • Hong Sang-soo, vrouw op het strand
    • Jafar Panahi, Offside
    • Johnnie To, Exiled
    • Tsai Ming-liang, I Do not Wanna alleen te slapen
    • Apichatpong Weerasethakul, syndromen en een eeuw

Beste Acteur

  • Winnaar: Song Kang-ho, The Host
    • Chang Chen, The Go Meester
    • Regen, ik ben een cyborg, maar dat is ok
    • Shahrukh Khan, Don
    • Andy Lau, een strijd van Wits
    • Ken Watanabe, Memories of Tomorrow

Beste Actrice

  • Winnaar: Miki Nakatani, Memories of Matsuko
    • Gong Li, Curse of the Golden Flower
    • Kim Hye-soo, Tazza: The High Rollers
    • Im Soo-jung, ik ben een cyborg, maar dat is ok
    • Rie Miyazawa, Hana
    • Zhang Ziyi, The Banquet

Beste Screenwriter

  • Winnaar: Mani Haghighi, Men at Work
    • Hong Sang-soo, vrouw op het strand
    • Tetsuya Oishi en Shusuke Kaneko, Death Note
    • Sohn Jae-gon, My Scary Girl
    • Prabda Yoon, Invisible Waves
    • Zhang Cheng, Yue Xiajun, Ning Ha, Crazy Stone

Best Cinematographer

  • Winnaar: Kim Hyung-ku, The Host
    • Andrew Lau en Lai Yiu Fai, Confession of Pain
    • Liao Pen-jung, I Do not Wanna alleen te slapen
    • Sayombhu Mukdeeprom, syndromen en een eeuw
    • Wang Yu, The Go Meester

Beste Production Designer

  • Winnaar: Tim Yip, The Banquet
    • Cho Keun-hyun, Forbidden Quest
    • Towako Kuwajima, Memories of Matsuko
    • Patrick Tam en Cyrus Ho, na deze ballingschap
    • Emi Wada, The Go Meester

Best Composer

  • Winnaar: Rahayu Supanggah, Opera Jawa
    • Jeong Yong-jin, vrouw op het strand
    • Peter Kam, Isabella
    • Lim Giong, Still Life
    • Tamiya Terashima, Tales from Earthsea

Beste Editor

  • Winnaar: Lee Chatametikool, syndromen en een eeuw
    • Kim Sun-min, The Host
    • Angie Lam, Hond Bijt Hond
    • Park Gok-ji en Jeong Jin-hee, A Dirty Carnival
    • Patrick Tam, na deze ballingschap

Best Visual Effects

  • Winnaar: The Orphanage, The Host
    • Angela Barson en Chung Chi-hang, Curse of the Golden Flower
    • DTI, ETRI, The Restless
    • Ohya Tetsuo, Kamiya Makoto, Onoue Katsuro, het zinken van Japan
    • Masahide Yanagawase, Memories of Matsuko

Special Awards

  • Box Office Star of Asia Award: Andy Lau
  • Asian Film Award voor Outstanding Bijdrage aan Asian Cinema: Josephine Siao Fong-Fong, gepresenteerd door Luc Besson
  • Asian Film Award for Excellence in Scholarship in Aziatische Cinema: David Bordwell, gepresenteerd door Johnnie To
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha