16 Genie Awards

De 16 Genie Awards werden op 14 januari 1996 gehouden, om films uitgebracht in 1995. eren De ceremonie vond plaats in Montreal bij Société Radio-Canada's Studio 42.

Voor de eerste keer werd de ceremonie niet live uitgezonden op elke televisie-netwerk, in plaats daarvan vindt plaats in de namiddag van 14 januari; aparte post-award specials uitgezonden in prime time op de gunning hoogtepunten bekend te maken. De Engels special op CBC Television werd georganiseerd door Mary Walsh, terwijl de Franse special op Radio-Canada werd georganiseerd door acteur Pascale Bussières en presentator René homier-Roy.

Het was de eerste van twee Genie Award ceremonies gehouden in 1996. Normaal gesproken is de 16de Genie Award ceremonie zou zijn gehouden in de late herfst van 1995, maar werd uitgesteld tot begin 1996. De 17 Genie Awards werden gehouden in november 1996, terug te keren naar de traditionele planning van de prijsuitreiking. Beginnend met de 19 Genie Toekenning in 1999, maar de toekenning programmering terug naar de winter weer en heeft schema als zodanig sinds die tijd.

Genomineerden en winnaars

De Genie Award winnaar in elke categorie wordt vetgedrukt.

Best Motion Picture

  • Le Confessional, producer Denise Robert
  • Liste noire, producer Marcel Giroux
  • Magic in the Water, producent Rick Stevenson en Matthew O'Connor
  • Margaret's Museum, producenten Christopher Zimmer, Mort Ransen, Claudio Luca en Steve Clark-Hall
  • Onbeleefd, producenten Damon D'Oliveira en Karen Koning

Beste Acteur

  • David La Haye, L'Enfant d'eau
  • Lothaire Bluteau, Le Confessional
  • Matthew Ferguson, Eclipse
  • Clive Russell, Margaret's Museum
  • Peter Williams, Soul Survivor

Beste Actrice

  • Helena Bonham Carter, Margaret's Museum
  • Pascale Bussières, Eldorado
  • Pascale Montpetit, Eldorado
  • Isabel Richer, Eldorado
  • Pascale Bussières, wanneer Night Is Falling

Beste Mannelijke Bijrol

  • Kenneth Welsh, Margaret's Museum
  • Robert Brouillette, Eldorado
  • Aubert Pallascio, Liste noire
  • Clark Johnson, Rude
  • David Fox, wanneer Night Is Falling

Best Supporting Actress

  • Kate Nelligan, Margaret's Museum
  • Anne-Marie Cadieux, Le Confessional
  • Marie Gignac, Le Confessional
  • Pascale Montpetit, Eclipse
  • Rachael Crawford, Rude

Beste Regisseur

  • Robert Lepage, Le Confessional
  • Charles Binamé, Eldorado
  • Jean-Marc Vallée, Liste noire
  • Mort Ransen, Margaret's Museum
  • Clement Virgo, Rude
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha