Apertura 2012 Copa MX

De Copa MX Apertura 2012 was de 68 enscenering van de Copa MX voetbaltoernooi, de 41 enscenering in de professionele tijdperk en de eerste werd gespeeld sinds de editie 1996-1997.

Dit toernooi begon op 24 juli 2012 en afgesloten op 31 oktober 2012. In de laatste wedstrijd, Dorados de Sinaloa won de Cup over de Correcaminos, na een gelijkspel 2-2, en een penalty shootout met een score van 4-5.

Deelnemers Apertura 2012

Dit toernooi zal beschikken over alle clubs van de Liga MX, met uitzondering van degenen die zullen deelnemen aan de CONCACAF Champions League 2012/13 en 14 van de Ascenso MX.

Tiebreakers

Indien twee of meer clubs gelijk aan punten afloop van de groepswedstrijden, worden de volgende criteria toegepast op de rankings te bepalen:

  • superieure doelsaldo;
  • hoger aantal doelpunten;
  • scores van de groep wedstrijden gespeeld tussen de clubs in kwestie;
  • hoger aantal doelpunten weg in de groepswedstrijden gespeeld tussen de clubs in kwestie;
  • beste positie in de Degradatie tabel;
  • fair play ranking;
  • loting.

Groepsfase

Elke groep bestaat uit vier clubs, twee in de Liga MX en twee uit Ascenso MX. In plaats van een traditionele robin-round planning zal de clubs spelen in drie tweebenige "rondes", de laatste geweest door clubs van dezelfde competitie betwist.

Elke overwinning geeft een club 3 punten, elke trekking geeft 1 punt. Een extra punt toegekend voor elke ronde won; een ronde wordt gewonnen door geaggregeerde score, en als het een gelijkspel, moet de tiebreakers worden gebruikt.

Alle tijden zijn GMT-05: 00

Groep 1

Clubs in de Liga MX: León en Morelia
Clubs uit Ascenso MX: Dorados en Estudiantes
Kanaal: TVC Deportes

Ronde 1

Morelia won de ronde met 4-1 op geaggregeerde score

León won de ronde met 5-2 op geaggregeerde score

Ronde 2

León won de ronde met 4-1 op geaggregeerde score

Morelia won de ronde 8-3 op geaggregeerde score

Ronde 3

Dorades won de ronde 5-0 op geaggregeerde score

Rond gebonden 2-2. Morelia won het extra punt door de afstand doel regel

Groep 2

Clubs in de Liga MX: Atlas en Cruz Azul
Clubs uit Ascenso MX: Altamira en Neza
Kanaal: ESPN Deportes

Ronde 1

Altamira won de ronde met 4-3 op geaggregeerde score

Cruz Azul won de ronde 4-2 op geaggregeerde score

Ronde 2

Cruz Azul won de ronde 1-0 op geaggregeerde score

Neza won de ronde met 3-2 op geaggregeerde score

Ronde 3

Rond gebonden 2-2. Altamira won het extra punt door de afstand doel regel

Atlas won de ronde 2-1 op geaggregeerde score

Groep 3

Clubs in de Liga MX: Atlante en Pachuca
Clubs uit Ascenso MX: La Piedad en Universidad de Guadalajara
Kanaal: TVC Deportes

Ronde 1

Pachuca won de ronde 3-1 op geaggregeerde score

Rond gebonden 1-1. La Piedad won het extra punt door de afstand doel regel

Ronde 2

Atlante won de ronde 2-1 op geaggregeerde score

Pachuca won de ronde met 4-1 op geaggregeerde score

Ronde 3

La Piedad won de ronde met 6-1 op geaggregeerde score

Pachuca won de ronde met 2-0 op geaggregeerde score

Groep 4

Clubs in de Liga MX: Chiapas en San Luis
Clubs uit Ascenso MX: Necaxa en Pumas Morelos
Kanaal: Fox Deportes

Ronde 1

Necaxa won de ronde 3-1 op geaggregeerde score

San Luis won de ronde met 4-1 op geaggregeerde score

Ronde 2

Pumas Morelos won de ronde 3-1 op geaggregeerde score

Necaxa won de ronde 2-1 op geaggregeerde score

Ronde 3

Necaxa won de ronde 4-2 op geaggregeerde score

Groep 5

Clubs in de Liga MX: América en Querétaro
Clubs uit Ascenso MX: Correcaminos en Veracruz
Kanaal: TDN

Ronde 1

Correcaminos won de ronde met 4-3 op geaggregeerde score

América won de ronde met 4-3 op geaggregeerde score

Ronde 2

Querétaro won de ronde met 5-2 op geaggregeerde score

América won de ronde 9-4 op geaggregeerde score

Ronde 3

Correcaminos won de ronde met 4-1 op geaggregeerde score

América won de ronde 4-2 op geaggregeerde score

Groep 6

Clubs in de Liga MX: Tijuana en UNAM
Clubs uit Ascenso MX: Celaya en Mérida
Kanaal: TDN

Ronde 1

Tijuana won de ronde 1-0 op geaggregeerde score

Rond gebonden 0-0. Omdat beide scores waren hetzelfde, zal er geen extra punt toegekend

Ronde 2

Mérida won de ronde met 3-2 op geaggregeerde score

Rond gebonden 3-3. Omdat beide scores waren hetzelfde, zal er geen extra punt toegekend

Ronde 3

Mérida won de ronde met 5-1 op geaggregeerde score

Tijuana won de ronde met 4-3 op geaggregeerde score

Groep 7

Clubs in de Liga MX: Puebla en Toluca
Clubs uit Ascenso MX: Irapuato en Lobos BUAP
Kanaal: SKY

Ronde 1

Lobos BUAP won de ronde 5-3 op geaggregeerde score

Irapuato won de ronde met 5-2 op geaggregeerde score

Ronde 2

Puebla won de ronde 4-0 op geaggregeerde score

Toluca won de ronde met 5-1 op geaggregeerde score

Ronde 3

Lobos BUAP won de ronde met 5-2 op geaggregeerde score

Toluca won de ronde 2-1 op geaggregeerde score

Ranking van de runners-up clubs

De beste runner-up gaat door naar de Championship Stage. Als twee of meer teams gelijk aan punten afloop van de groepswedstrijden, worden de volgende criteria toegepast op de rankings te bepalen:

  • superieure doelsaldo;
  • hoger aantal doelpunten;
  • hoger aantal doelpunten weg;
  • beste positie in de Degradatie tabel;
  • fair play ranking;
  • loting.

Kampioenschap Stage

De acht clubs die vooraf aan deze fase zullen worden gerangschikt en ontpit 1 tot en met 8. In het geval van banden, zal dezelfde tiebreakers gebruikt om de runners-up rang worden gebruikt.

In deze fase worden alle ronden eenmalige spel. Als het spel eindigt in een gelijkspel, zal er direct overgaan tot penalty shootouts. De locatie wordt als volgt bepaald:

  • Als beide clubs uit dezelfde competitie, zal de hoogste geplaatste club de wedstrijd te organiseren.
  • Als beide clubs uit verschillende competities, zal de club uit Ascenso MX de wedstrijd te organiseren.

Liguilla Bracket

Kwartfinales

Halve finale

Finale


Doelpuntenmakers

  •  Juan de Dios Hernández
  •  Édgar Benítez
  •  Verpleegster roberto
  •  Aparecido Lima
  •  Eduardo Martín Zúñiga
  •  Antonio Pedroza
  •  Daley Mena
  •  Emmanuel Tapia
  •  Jahir Barraza
  •  Javier Orozco
  •  Jefferson Montero
  •  Danny Santoya
  •  Antonio López
  •  Daniel Marquez
  •  José Cruz Gutiérrez
  •  Juan Manuel Cavallo
  •  Othoniel Arce
  •  Pablo Torres
  •  Nicolas Olivera
  •  Raúl López Nava
  •  Raúl Enríquez
  •  Richard Ruíz
  •  Francisco Pizano

Uitzending

Vijf tv-netwerken over de uitzendrechten. Tijdens de groepsfase, zullen de netwerken één of twee groepen uitzending:

  • TVC Deportes: Groepen 1 & amp; 3.
  • TDN: groepen 5 & amp; 6.
  • ESPN Deportes: groep 2.
  • Fox Deportes: Groep 4.
  • SKY México: Groep 7.

De uitzendrechten voor het kampioenschap fase worden gedeeld tussen alle netwerken.

(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha