FIBA Hall of Fame

FIBA Hall of Fame eert basketbal spelers, coaches en bestuurders die hebben bijgedragen aan de internationale concurrentiepositie basketbal. Het werd opgericht door de FIBA ​​in 1991. Het omvat de "Samaranch Library", de grootste basketbal bibliotheek in de wereld die, vanaf 2007, heeft meer dan 10.000 basketbal boeken en 950 tijdschriften uit meer dan 65 landen. De Hall of Fame gebouw is een basketbal museum gebouwd in Alcobendas, Madrid, Spanje door de Pedro Ferrandiz Foundation. Aanvankelijk inductie ceremonies opgetreden om de twee jaar, met de eerste plaats in 2007. Het patroon werd onderbroken in 2010, toen een klasse werd ingewijd op de dag van de 2010 FIBA ​​World Championship finale in Istanbul. Na dat er geen inductie vond plaats tot 2013, met een klas aangekondigd in mei van dat jaar met inductie vindt plaats op 19 juni.

Samenvatting van inductees en kandidaten

Key:

Mannelijke spelers

Inductees

Kandidaten

  •  Brazilië: Wlamir Marques, Waldemar Blatskauskas, Ruy de Freitas, Marcel de Souza, Edson Bispo dos Santos, Antonio Salvador Sucar, Affonso Évora, Alfredo da Motta, Jatyr Eduardo Schall, Carmo de Souza "Rosa Branca", Carlos Domingos Massoni "Mosquito" , Zenny de Azevedo "Algodão"
  •  Letland: Jānis Krūmiņš, Valdis Muižnieks, Maigonis Valdmanis, Valdis Valters, Rudolfs Jurcinš, Juris Kalniņš, Gunars Siliņš, Juris Silarajs
  •  USA: Michael Jordan, Magic Johnson, Jerry West, Bob Kurland
  •  Servië: Predrag Danilović, Dejan Bodiroga, Aleksandar Đorđević, Žarko Paspalj
  •  Griekenland: Georgios Kolokithas, Panagiotis Giannakis, Fanis Christodoulou, Panagiotis Fasoulas
  •  Slovenië: Aljoša Zorga, Peter Vilfan, Jurij "Jure" Zdovc, Boris Kristancic
  •  Litouwen: Modestas Paulauskas, Šarūnas Marčiulionis
  •  Spanje: Juan Antonio San Epifanio, Francisco "Nino" Buscató
  •  Frankrijk: Alain Gilles, Antoine Rigaudeau
  •  Tsjechië: Ivan Mrázek, Jiří Zídek Sr.
  •  Puerto Rico: Raymond Dalmau, Juan "Pachin" Vicens
  •  Bulgarije: Konstantin Totev, Iliya Mirchev
  •  Cuba: Ruperto Herrera, Pedro Chappe
  •  Syrië: Jacques Bachayani, Koutrach Tarif
  •  Australië: Ed Palubinskas
  •  Rusland: Gennadi Volnov
  •  Oekraïne: Vladimir Tkachenko
  •  Duitsland: Detlef Schrempf
  •  Nederland: Rik Smits
  •  Israël: Mickey Berkowitz
  •  Polen: Mieczysław Łopatka
  •  Hongarije: János Greminger
  •  Canada: Leo Rautins
  •  Mexico: Manuel Raga
  •  Uruguay: Oscar Moglia
  •  Ecuador: Nicolás Lapentti
  •  Iran: Aidin Nikkhah Bahrami
  •  Irak: Ahmed Abdul Ghafour al-Samarrai
  •  Jordan: Awwad Mfadi Haddad

Vrouwelijke spelers

Inductees

Kandidaten

  •  Brazilië: Marlene Jose Bento, Delcy Ellender Marques, Laís Elena Aranha da Silva, Maria Helena Cardoso, Nilza Monte Garcia, Maria Helena Campos "Heleninha", Norma Pinto de Oliveira "Norminha"
  •  Letland: Dzintra Grundmane Helena Bitnere-Hehta, Silvija Ravdone-Krodere, Maija Saleniece-Silina, Skaidrīte Smildziņa-Budovska, Dzidra Uztupe-Karamiševa
  •  Rusland: Nina Poznanskaya, Tatiana Ovechkina, Olga Soukharnova
  •  Italië: Catarina Pollini, Mara Fullin, Liliana Mabel Bocchi
  •  Hongarije: Agnes Nemeth, Lenke Kiss
  •  Australië: Robyn Maher, Michele Timms
  •  USA: Anne Donovan
  •  Spanje: Elisabeth Cebrián
  •  Servië: Marija Veger-Demšar
  •  Bulgarije: Penka Stoyanova
  •  Oostenrijk: Adriana Bilik-Biermaier
  •  Volksrepubliek China: Liu Yumin
  •  Zuid-Korea: Shin-Ja Park

Coaches

Inductees

NB:

  • Newell werd geboren in Canada, maar wordt ingedeeld als de Amerikaanse, omdat hij een Amerikaanse burger als een jong volwassene en maakte zijn coaching merk in de VS
  • Daarnaast Newell is een lid van de Naismith Memorial Hall of Fame als een bijdrage, niet als een coach.

Kandidaten

  •  Servië: Dušan Ivković, Božidar "Boza" Maljković, Želimir "Željko" Obradović, Svetislav Pešić, Milaan Vasojević
  •  Letland: Oļģerts Altbergs, Valdemārs Baumanis, Raimonds Karnītis
  •  Algerije: Tayeb Abdelhadi, Kaddour Bilekdar, Tayeb Zenati
  •  Italië: Alessandro "Sandro" Gamba, Valerio Bianchini
  •  Polen: Witold Zagórski, Ludwik Mietta
  •  Bulgarije: Dimitar Mitev, Ivan Galabov
  •  USA: Chuck Daly
  •  Griekenland: Nikos nisiotis
  •  Frankrijk: Joë Jaunay
  •  Slovenië: Zmago Sagadin
  •  Australië: Jan Stirling
  •  Argentinië: Jorge Hugo Canavesi
  •  Puerto Rico: Julio Toro
  •  Syrië: Najeeb Rateb Al Sheikh
  •  Irak: Ghazi Talib

Technische ambtenaren

Inductees

Kandidaten

  •  Letland: Tālivaldis Pētersons, Imants Pļaviņš, Miervaldis Ramans, Jāzeps Sadeiko, Viesturs Baldzens, Andris Kušķis
  •  Griekenland: Spyridon Kamizoulis, Antonios Skylogiannis
  •  Spanje: Miguel Ángel Betancor, Pedro Hernández-Cabrera
  •  Frankrijk: Yvan Mainini, Robert Blanchard
  •  Irak: Ali Al-Safar, Yousif Taher Al-Wahab
  •  USA: Hugh Richardson
  •  Italië: Gualtiero Follati
  •  Nederland: Piet Leegwater
  •  Luxemburg: Léon Brosius
  •  Malta: Louis Borg
  •  Australië: John Holden
  •  Puerto Rico: Calvin Pacheco
  •  Bahama's: Vincent L. Ferguson

Medewerkers

Inductees

De acht oprichting Federaties van FIBA ​​waren die van Argentinië, Tsjecho-Slowakije, Griekenland, Italië, Letland, Portugal, Roemenië en Zwitserland.

  •  Servië: Nebojša Popović, Borislav Stanković, Radomir Saper
  •  Spanje: Anselmo López, Raimundo Saporta, Ernesto Segura de Luna
  •  USA: Willard N. Greim, George Killian, Edward S. Steitz
  •  Italië: Decio Scuri, Aldo Vitale
  •  Brazilië: Antonio dos Reis Carneiro, José Claudio Dos Reis
  •  Egypte: Abdel Azim Ashry, Abdel Moneim Wahby
  •  Rusland: Nikolai Semashko
  •  Frankrijk: Robert Busnel
  •  UK: Renato William Jones
  •  Turkije: Turgut Atakol
  •  Polen: Marian Kozlowski
  •  Hongarije: Ferenc Hepp
  •  Oostenrijk: augustus Pitzl
  •  Zwitserland: Léon Bouffard
  •  Canada: James Naismith
  •  Peru: Eduardo Airaldi Rivarola
  •  Filippijnen: Dionisio "Chito" Calvo
  •  Japan: Yoshimi Ueda
  •  Zuid-Korea: Yoon Duk-Joo
  •  Australië: Al Ramsay
  •  Argentinië: Luis Martín
  •  Duitsland: Hans-Joachim Otto
  •  Senegal: Abdoulaye Seye Moreau

Kandidaten

  •  Duitsland: Ursula Frank, Manfred Ströher
  •  Litouwen: Vladas Garastas, Stanislovas Stonkus
  •  Bulgarije: Bozhidar Takev, Dragomir Kirkov
  •  Polen: Kajetan Hądzelek
  •  Israël: Noah Klieger
  •  Oostenrijk: Friedrich Walz
  •  Luxemburg: Henri Heyart
  •  Australië: Ivor Burge
  •  Brazilië: Ivan Raposo
  •  Venezuela: Israël Sarmiento Ramirez
  •  Filippijnen: Gonzalo "Lito" G. Puyat
  •  Volksrepubliek China: Carl Men-Ky Ching
(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha