Wit-Rusland op de Olympische Zomerspelen 1996

Rusland nam deel aan de Olympische Spelen van de zomer voor de eerste keer als een onafhankelijke natie op de Olympische Spelen 1996 van de zomer in Atlanta, Verenigde Staten. Voorheen Wit-Russische atleten streden om de Unified Team op de Olympische Zomerspelen 1992. 157 deelnemers, 91 mannen en 66 vrouwen, namen deel aan 115 evenementen in 19 sporten.

Medaillewinnaars

 Goud

  • Ekaterina Karsten Roeien, Vrouwen Single Sculls

 Zilver

  • Vladimir Dubrovshchik Atletiek, Discuswerpen Heren
  • Natalya Sazanovich Atletiek, Vrouwen Zevenkamp
  • Igor Basinsky schieten, Heren Gratis Pistol
  • Aleksandr Pavlov Worstelen, Men's Grieks-Romeinse Light Vlieggewicht
  • Sergey Lishtvan Worstelen, Men's Grieks-Romeinse Zwaargewicht
  • Aleksey Medvedev Worstelen, Heren Freestyle Super Heavyweight

 Bronzen

  • Vasiliy Kaptyukh Atletiek, Discuswerpen Heren
  • Ellina Zvereva Atletiek, Vrouwen Discuswerpen
  • Vitali Tsjerbo Gymnastiek, Heren All-around Individuele
  • Vitali Tsjerbo Gymnastiek, Heren Parallel Bars
  • Vitali Tsjerbo Gymnastiek, Lange het Paard Vault
  • Vitali Tsjerbo Gymnastiek, Horizontale balk
  • Yelena Mikulich, Marina Znak, Natalya Volchek, Natalia Stasyuk, Tamara Davydenko, Valentina Skrabatun, Natalya Lavrinenko, Yaroslava Pavlovich en Aleksandra Pankina Roeien, Vrouwen Achten
  • Valery Tsilent Worstelen, Men's Grieks-Romeinse middengewicht

Boogschieten

In zijn debuut Olympische boogschieten concurrentie, Wit-Rusland werd vertegenwoordigd door twee vrouwen. Hun gecombineerd verslag was 4-2 als Olga Yakusheva maakte het tot de kwartfinales alvorens te worden verslagen.

Vrouwen Individuele Competitie:

  • Olga Yakusheva - kwartfinale, 5e plaats
  • Olga Zabugina - ronde van 32, 31 plaats

Atletiek

Men's Decathlon

  • Eduard Hämäläinen
    • Eindresultaat 8613 punten

Heren Pole Vault

  • Dmitriy Markov
    • Kwalificatie 5.60m
    • Final 5.86m

Mannen Hammer Throw

  • Igor Astapkovich
    • Kwalificatie 78.52m
    • Final 78.20m
  • Sergey Alay
    • Kwalificatie 75.10m
    • Final 77.38m
  • Aleksandr Krasko
    • Kwalificatie 73.74m

Heren Kogelstoten

  • Dzimitry Hancharuk
    • Kwalificatie 19.57m
    • Final 19.79m
  • Viktor Bulat
    • Kwalificatie 17.29m

Discuswerpen Heren

  • Vladimir Dubrovshchik
    • Kwalificatie 63.22m
    • Final 66.60m
  • Vasiliy Kaptyukh
    • Kwalificatie 62.22m
    • Final 65.80m

Heren 20 km Walk

  • Yevgeniy Misyulya 01:21:16
  • Mikhail Khmelnitskiy 01:22:17

Heren 50 km Walk

  • Viktor Ginko 03:45:27
  • Yevgeniy Misyulya niet af


Vrouwen 400m horden

  • Tatyana Ledovskaya
    • Kwalificatie 55,82
    • Halve finales 54,99
  • Nelli Voronkova
    • Kwalificatie 56,97
  • Tanya Kurochkina
    • Kwalificatie 57,28

Vrouwen Verspringen

  • Anzhela Atroschenko
    • Kwalificatie 5.94m
  • Natallia Sazanovich
    • Kwalificatie NM

Dames Hoogspringen

  • Tatyana Khramova
    • Kwalificatie 1.90m

Vrouwen Javelin Throw

  • Natallia Shikolenko
    • Kwalificatie 62.32m
    • Final 58.56m

Vrouwen Discuswerpen

  • Ellina Zvereva
    • Kwalificatie 62.74m
    • Final 65.64m
  • Ira Yatchenko
    • Kwalificatie 62.04m
    • Final 60.46m
  • Lyudmila Filimonova
    • Kwalificatie 53.30m

Vrouwen Zevenkamp

  • Natallia Sazanovich
    • Eindresultaat 6563 punten

Women's Marathon

  • Alena Mazouka 2: 36.22
  • Natalia Galuchko 2: 44.21
  • Madina Biktagirova niet af

Dames 10 km Walk

  • Olga Kardopoltseva 43:02
  • Valentina Tsybulskaya 43:21
  • Nataliya Misyulya 45:11

Badminton

Boksen

Heren Lichtgewicht

  • Serguei Ostrochapkine
    • Eerste ronde verloor van Dennis Zimba, scheidsrechter stopte de wedstrijd in derde ronde

Heren Light weltergewicht

  • Sergey Bykovsky
    • Eerste Ronde Verslagen Besiki Wardzetashvili, 11-11
    • Tweede Ronde Lost om Nordine Mouichi, 6-17

Heren Weltergewicht

  • Vadim Mezga
    • Eerste Ronde Verslagen Lucas Sinoia, 11-6
    • Tweede ronde verloren aan Juan Hernández Sierra, 2-12

Heren Zwaargewicht

  • Serguei Dychkov
    • Eerste Ronde Verslagen Romeinen Kuklins, 16-6
    • Tweede Ronde Verslagen Garth da Silva, 12-8
    • Kwartfinales Verloren aan Luan Krasniqi, 5-10

Heren Super Heavyweight

  • Sergei Liakhovich
    • Eerste ronde bye
    • Tweede Ronde Lost om Paea Wolfgramm, 9-10

Kanoën

Wielersport

Vrouwen Individuele Road Race

  • Zinaida Stagurskaya
    • Final 02:37:06

Duiken

Heren 3m Springboard

  • Andrey Semenyuk
    • Voorlopige Heat 385,32
    • Halve Finale 202,23
    • Final 393,33
  • Vyacheslav Khamulkin
    • Voorlopige Heat 331,86

Vrouwen 3m Springboard

  • Svetlana Alekseyeva
    • Voorlopige Heat 246,27
    • Halve Finale 200,37

Schermen

Een mannetje schermer vertegenwoordigde Wit-Rusland in 1996.

  • Vitaly Zakharov

Gymnastiek

Judo

Ritmische gymnastiek

  • Larissa Loukianenko → 7e plaats
  • Tatyana Ogryzko → 8e plaats

Roeien

Zeilend

Het schieten

Zwemmen

Heren 50m vrije slag

  • Oleg Rukhlevich
    • Heat - 23.12
  • Dimitri Kalinovski
    • Heat - 23,61

Heren 100m vrije slag

  • Oleg Rukhlevich
    • Heat - 50,42

Heren 1500m vrije slag

  • Sergei Mikhnovets
    • Hitte - 15: 41.80

Mannen 100m schoolslag

  • Alexei Kriventsov
    • Hitte - 1: 04.20

Mannen 200m schoolslag

  • Aleksandr Gukov
    • Hitte - 2: 17.49


Women's 50m vrije slag

  • Alena Popchanka
    • Heat - 27.18

Vrouwen 100m vrije slag

  • Svetlana Zhidko
    • Heat - 58,64

Vrouwen 200m vrije slag

  • Inga Borodich
    • Hitte - 2: 05,85

Vrouwen 100m schoolslag

  • Elena Rudkovskaya
    • Hitte - 1: 13.71

Vrouwen 100m Butterfly

  • Natalya Baranovskaya
    • Hitte - 1: 04.09

Vrouwen 4x100m vrije slag estafette

  • Svetlana Zhidko, Inga Borodich, Natalya Baranovskaya en Alena Popchanka
    • Hitte - 3: 50.22

Vrouwen 4x200m vrije slag estafette

  • Svetlana Zhidko, Inga Borodich, Natalya Baranovskaya en Alena Popchanka
    • Hitte - 8: 21,70

Tafeltennis

Tennis

Women's Singles Concurrentie

  • Natasja Zvereva
    • Eerste ronde Verslagen Sabine Appelmans 7-5 6-3
    • Tweede ronde Verslagen Amanda Coetzer 6-1 4-6 6-2
    • Derde ronde verloor van Conchita Martínez 2-6 5-7

Gewichtheffen

Men's bantamgewicht

  • Viktor Sinyak

Mannen middengewicht

  • Leonid Lobachev
  • Oleg Kechko

Mannen Midden-Zwaargewicht

  • Vladimir Khlud
  • Viktor Belyatsky

Heren Zwaargewicht I

  • Oleg Chiritso

Heren Zwaargewicht II

  • Vladimir Yemelyanov
    • Snatch 187,5 kg
    • Clean & amp; Jerk 220,0 kg
    • Totaal 407,5 kg
  • Gennadiy Shchekalo
    • Snatch 175,0 kg
    • Clean & amp; Jerk geen mark
    • Totaal geen mark

Men's Super-Zwaargewicht

  • Aleksandr Kurlovich

Het worstelen

(0)
(0)
Commentaren - 0
Geen commentaar

Voeg een reactie

smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile smile smile smile smile
smile smile smile smile
Tekens over: 3000
captcha